KNIHA

Chudnutie na mieru

Ste so svojou postavou spokojný? Vyskúšali ste už všetky diéty, čarovné tabletky, cvičenie i kokteily na chudnutie... a nič?

Zabudnite na nezmyselné extrémy. Chudnutie je totiž individuálna a rozumná zmena vašich stravovacích návykov. Autor Mgr. Tomáš Hadžega, PhD. je výživový poradca, ktorý na príbehoch z praxe i podložených vedeckých štúdiách ukazuje, ako jeho klienti vďaka bežnému jedlu schudli už stovky kilogramov. A to bez produktov, hladovania i cvičenia.

Mnoho príkladov, spolu s vedeckými faktami vám ukážu, ako efektívne zmeniť vaše stravovacie návyky prirodzenou cestou. Budete prekvapený šokujúcimi pravdami, o tom, ako ľudské telo funguje. Dokonca si svoje chudnutie môžete ušiť na mieru. Ako? O tom je táto kniha.

 • Skutočné príbehy chudnutia od ľudí rôzneho veku
 • Búranie mýtov a poloprávd o výžive a chudnutí
 • Vytvorené na základe viac ako 500 vedeckých štúdií

Využiť akciu a objednať knihu

Akcia: 13,73 €

Bežne: 16,90 €

Ukážková kapitola

zdarma

Výhodné balíčky


Tomáš Hadžega vo svojej publikácii, ktorá sa opiera o vedecké výskumy svetových univerzít a špičkových vedeckých pracovísk z oblasti výživy, zdravia a chudnutia, prináša odpoveď na otázku, ktorú si kladú viac ako dve miliardy ľudí na našej planéte, ktorí trpia nadváhou alebo obezitou.  Ako z toho von? Ako schudnúť jedlom, bez diét, hladovania a únavy? Ako funguje náš metabolizmus? Akú rolu v tom hrá genetika?  Ako sa začať správne hýbať? Ako má vyzerať náš pitný režim? Ako nás pri chudnutí a výbere jedla ovplyvňuje stres?

Americký herec Will Rogers pred viac, ako sto rokmi prehlásil: "Náš problém nie je v tom, že toho vieme málo. Náš problém je, že mnoho z toho, čo vieme, nie je pravda." Táto kniha vám pomôže vniesť svetlo do tmy mýtov, poloprávd a klamstiev o chudnutí a výžive. Pomôže vám schudnúť prirodzenou a zdravou cestou. Jadrom knihy je trinásť kapitol, ktoré obsahujú praktické informácie a konkrétne kroky, ako schudnúť jedlom. Raz a navždy.


V knihe sa dozviete

 • Čo dnes veda vie o tom, prečo priberáme, nedarí sa
  nám schudnúť, ani si novú hmotnosť dlhodobo udržať?
 • Ako si nastaviť svoje stravovanie tak, aby ste nehladovali, nemuseli nadmerne cvičiť, užívať "zázračné" pilulky a aj napriek tomu prirodzene schudli?
 • Ako genetika ovplyvňuje vašu hmotnosť?
 • Ako sa zbaviť závislosti na sladkých jedlách?
 • Prečo je detox a hladovanie nezmysel?
 • Ako fungujú kalórie, živiny a čo je index sýtosti?
 • Ako schudnúť v menopauze a po pôrode?
 • Prečo opakovane zažívate jojo efekt a ako z toho von?
 • Ako si spomaľujete váš metabolizmus?
 • Prečo sa z ovocia nepriberá a raňajky nie sú najdôležitejšie jedlo dňa?
 • Ako stres ovplyvňuje vaše chudnutie?
 • Prečo vám štítna žľaza nebráni schudnúť?
 • Prečo odporúčanie "menej jedz a viac sa hýb," nefunguje?

Nahliadnite do vnútra

O kniheautorovi ste povedali

 • Už po prečítaní pár riadkov, pár strán som si bola istá vysokou odbornosťou textu, ktorú (v ďalších kapitolách a celej publikácii) potvrdzovali zahraničné výskumy analyzované autorom. Odborná stránka textu je vhodne doplnená príbehmi z vlastnej praxe Tomáša Hadžegu. Z môjho pohľadu sú veľkým prínosom knihy práve osobné názory autora textu na jednotlivé témy, pretože sa nebojí povedať to, čo si myslí. Vhodnými argumentáciami autor textu vyvracia mýty, ktoré v spoločnosti kolujú od nepamäti. Zaujalo ma, ako autor prirovnal tabletky na chudnutie, produkty, kokteily či jedlá v prášku za oheň. Oheň, ktorý môže byť pri rozumnom jednaní prospešný, na strane druhej narobiť veľa škody. Podľa môjho názoru je kniha vhodná pre každého. Či už ide o človeka, ktorý cielene chce schudnúť, alebo o človeka, ktorý sa zaujíma o zdravý životný štýl a má rád svoje telo. Prezentované témy sú skutočne zaujímavé, napísané zrozumiteľným a lákavým autorským štýlom.
  Mgr. Lívia Pastrnáková, PhD. Mgr. Lívia Pastrnáková, PhD.

Tomáš Hadžega je výživový poradca, ktorý prevádzkuje vlastnú Výživovú poradňu Hadžega a Online výživovú poradňu Dr. Hadžega. Absolvent Univerzity Komenského FTVŠ v Bratislave (Mgr.), Aristotelovej univerzity v Thessalonikách a Karlovej univerzity FTVS v Prahe (PhD.).

Tomáš napísal knihu Chudnutie na mieru, v ktorej odkrýva vedecké fakty o výžive a chudnutí i praktické postupy, ako jeho klienti schudli už takmer 1 000 kilogramov. Publikuje v odborných časopisoch na Slovensku i v zahraničí a jeho skúsenosti i postrehy nájdete na blogu Nutrition Experts, ktorý mesačne číta niekoľko tisíc ľudí.

Maximálna spokojnosť alebo vám vrátim
vaše peniaze

Keď sa vám nebude zdať, že za svoje peniaze získate
mnohonásobne vyššiu hodnotu a naozaj vám to pri chudnutí pomôže, tak vám všetky vaše peniaze bez akýchkoľvek otázok ihneď vrátim späť.


Využiť akciu a objednať knihu

Akcia: 13,73 €

Bežne: 16,90 €

Počet strán: 328

Formát: 148x210 mm

Farebnosť: čiernobiela

Väzba: lepená

ISBN: 978-80-973979-0-6

Nakladateľstvo: HADŽEGA s.r.o.

Výhodné balíčky

Máte už svoj Jedálniček na mieru?

Jedálniček na mieru je nástroj, ktorý vám pomôže dosiahnuť váš cieľ pohodlnou a efektívnou cestou. Obsahuje chutné a rýchle recepty, z bežne dostupných potravín, prispôsobené vašej obľúbenosti. Celý jedálniček je kompletne, individuálne prispôsobený vášmu zdraviu, dennému režimu, životnému štýlu i časovým možnostiam.

 • 65 kompletných chutných a rýchlych receptov
 • Bežne dostupné potraviny
 • Ľubovoľný počet porcií počas dňa

Jedálniček vám pomôže dosiahnuť váš cieľ schudnúť, zdravo pribrať, zbaviť sa únavy, zvýšiť kondíciu, nájsť vhodné alternatívy pri potravinových alergiách, vegetariánstve alebo vegánstve.

Ďalšie informácie